Lezing : Oostvaardersoevers door Provincie Flevoland
Flevoland is in de vorige eeuw ontstaan toen de Zuiderzeewerken zijn aangelegd, onder andere om ons te beschermen tegen het water. Dit is een succes, want de dijken houden ons veilig. Maar die dijken hebben ook een keerzijde: ze vormen onder water harde scheidingen, waardoor land-waterovergangen ontbreken en de water- en natuurwaarden afnemen.
Met project Oostvaardersoevers willen Rijkswaterstaat, provincie Flevoland, Staatsbosbeheer, Waterschap Zuiderzeeland, Stichting het Flevo-landschap en de gemeenten Almere en Lelystad in nauwe samenwerking een impuls geven aan deze waarden van het Markermeer en van de binnendijkse moerassen Oostvaardersplassen en Lepelaarplassen. Het project draagt zo bij aan de doelen van de Kaderrichtlijn Water en Natura2000. Het project heeft twee doelstellingen:
1. Het verbinden van het Markermeer, de Oostvaardersplassen en de Lepelaarplassen tot een toekomstbestendig zoetwater ecosysteem (TBES).
2. Het realiseren van een aantrekkelijker, beleefbaarder en veilig merengebied door middel van innovatieve waterbouw.
Hoe dit ambitieuze plan wordt gerealiseerd, krijgen jullie in deze lezing te zien en te horen!

Water met riet